Dzień z wagą

Dzisiaj nasi zawodnicy przeszli badania wagi. Wykonał je były piłkarz Bytovii – Michał Wirkus z projektu EmSport.

– Badaliśmy zawodników na wadze Tanita. Było to już trzecie takie badanie. Ma ono dać trenerom odpowiedź, w jakich segmentach zawodnicy powinni poprawić swoje parametry, np. u jednych spadek tkanki tłuszczowej, u drugich zbudowanie odpowiedniego balansu mięśniowego w korpusie – tłumaczy Michał Wirkus.

Wirkus to były piłkarz „Czarnych Wilków”. Występował w Bytowie w sezonie 2009/10 i zagrał w pamiętnym meczu z Wisłą Kraków. – Wspominam ten czas bardzo miło. Był to okres, w którym klub ciągle się rozwijał. Fantastyczna grupa ludzi tworzyła dobrą atmosferę i zgrany zespół, zarówno na boisku, jak i poza nim. Dzięki temu w tamtym okresie Bytów doczekał się pokaźnych sukcesów, które spowodowały rozkwit piłki w wydaniu centralnym – mówi.

Dzisiaj Wirkus tworzy projekt EmSport. – Chcemy mieć wpływ na rozwój piłki nożnej. Organizujemy obozy piłkarskie, warsztaty, konferencje oraz szkolenia dla trenerów, klubów oraz rodziców. Robimy szereg badań i testów z zakresu techniki, motoryki, mentalności – głównie dla uczestników obozów. Ale również tak jak teraz, na potrzeby klubu – wyjaśnia.