Bytovia-Bałtyk 0:1

W ostatnim sparingu okresu przygotowawczego “Czarne Wilki” przegrywamy z Bałtykiem Koszalin 0:1. Już za tydzień rozpoczniemy rundę wiosenną wyjazdem do Siedlec, gdzie zagramy z miejscową Pogonią.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, nie widzieliśmy przez to dużo sytuacji podbramkowych. Jednak najbliżej zdobycia bramki był nasz zespół. W 35 minucie po dośrodkowaniu Mateusza Września do piłki doszedł Piotr Giel, jednak futbolówka po jego strzale przeszła obok bramki.

Druga połowa zaczęła się od naporu “Czarnych Wilków” na defensywę Bałtyku. Najbliżej strzeleckiej zdobyczy był Kacper Sezonienko, jednak jego strzał zatrzymał się na spojeniu bramki. Bytovia prowadziła grę, jednak to Bałtyk wyszedł na prowadzenie. Sebastian Ginter dostał piłkę na 25 metrze i oddał perfekcyjny strzał zakończony w bramce strzeżonej przez Adriana Olszewskiego. 5 minut później nasz zespół był bliski wyrównania. Po faulu w polu karnym na Piotrze Gielu sędzia wskazał “na wapno”. Do piłki podszedł sam poszkodowany, jednak w tym pojedynku lepszy okazał się bramkarz rywali. Do końca spotkania zespół Kamila Sochy prowadził grę i stworzył kilka sytuacji, jednak nie udało się wyrównać stanu rywalizacji.

Bytovia Bytów 0-1 Bałtyk Koszalin
Sebastian Ginter 67′

Bytovia Bytów: Adrian Olszewski – Filip Dymerski (65 Marcel Damaschke), Krzysztof Bąk (46 Adam Szmidke), Oskar Krzyżak, Mateusz Wrzesień (46 Matheus Camargo) – Kuba Lizakowski (60′ Bartek Wolski), Jakub Nowakowski (60′ Maciej Błaszkowski), Przemysław Lech, Jakub Bach – Kacper Sezonienko (65 Eryk Moryson), Piotr Giel.

Bałtyk Koszalin: Oskar Pogorzelec – Jędrzej Ponurko, Arkadiusz Jasitczak, Michał Czenko, Szymon Waleński, Jakub Forczmański, Łukasz Duszkiewicz, Bartłomiej Putno, Marcel Pietrykowski, Paweł Rak, Sebastian Ginter. W II połowie grali także: Szaflarski, Jakub Janasik, Hubert Górka, Paweł Jachno, Maciej Gregorek.