Bytovia 2-1 Chemik Bydgoszcz

Bytovia pokonała w pierwszym tegorocznym springu Chemika Bydgoszcz 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Sebastian Golak i Piotr Giel.

W pierwszym sparingu w 2020 roku zagraliśmy na dwie różne jedenastki. W pierwszym składzie pojawił się m.in. nowy nabytek Michael Ameyaw. Mimo kilku stworzonych okazji przez Bytovię, w pierwszej odsłonie byliśmy świadkami dość przeciętnego widowiska. Więcej działo się po przerwie. W składzie naszego zespołu zagrali testowani Maciej Czyżniewski, Sebastian Golak oraz bytowiak Maciej Kozakowski, który trenuje ostatnio z drużyną. Kozakowski to wychowanek U2 Bytów, który grywał w juniorskich drużynach Arki Gdynia. W poprzednim sezonie był podstawowym obrońcą trzecioligowego KP Starogard Gdański. Ostatnio zmagał się jednak z kontuzją i dopiero teraz jest w pełni sił.

Już niedługo po zmianie stron dobra wrzutka z rzutu rożnego właśnie ze strony Kozakowskiego doprowadziła do objęcia prowadzenia. W zamieszaniu w piątce najprzytomniejszy był Golak, który skierował piłkę do siatki. Chemik zdołał jednak wkrótce wyrównać. Po składnej akcji podopiecznych Piotra Gruszki bramkę zdobył Adam Frelichowski. Bytovia zdołała jednak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Czarno-biało-czerwoni wykorzystali błąd przy wyprowadzaniu futbolówki przez Chemik. Piłka dotarła do Patryka Wolskiego, który ładnym podaniem obsłużył Piotra Giela. Nasz napastnik efektownym strzałem pod poprzeczkę zadał decydujący cios w tym spotkaniu.

Chemik Bydgoszcz – Bytovia Bytów 1:2 (0:0)

Bramki: Frelichowski – Golak, Giel.

Bytovia Bytów: I połowa: zawodnik testowany – Deleu, Bąk, Rutkowski, Liberacki – Wasiak, Janik, Feruga, Ameyaw, Kwiatkowski – Czubak.

II połowa: Czyżniewski – Bielawski, Golak, Rutkowski, Kozakowski – Wolski, Błaszkowski, Lech, Szela – Hołtyn, Giel.