7. miejsce w trudnym turnieju

2 marca zespół Juniora D2 wziął udział w turnieju „Olimpijski FC CUP” w Gdańsku, gdzie udział wzięło 12 drużyn podzielonych na 2 grupy. Bytovia zajęła 7. miejsce.

Mecze rozgrywane były na pełnowymiarowym boisku pod balonem po 9 zawodników. Każdy mecz trwał 25 minut, a rozgrywany był systemem każdy z każdym. Nasza drużyna trafiła do grupy A, w której zajęła 4. miejsce. Następnie zagraliśmy mecz o 7. miejsce, który wygraliśmy po rzutach karnych i osiągnęliśmy bardzo dobre pozycję w silnie obsadzonym turnieju.

– Cieszę się, że mieliśmy możliwość zagrania w tym turnieju. Poziom był wysoki i każdy mecz był bardzo wymagający. Było to super przetarcie i przygotowanie do meczów ligowych. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenie. Gratulacje dla chłopców, pokazali się z dobrej strony, jestem z nich bardzo dumny, bo był to bardzo wymagający turniej. Chłopcy zagrali 150 minut na bardzo wysokich obrotach – komentuje trener Krzysztof Król.

Wyniki grupowe:

Bytovia Bytów – Juventus Academy Legnica 2:0

Bytovia Bytów – Jaguar Gdańsk 0:5

Bytovia Bytów – Gedania 1922 Gdańsk 0:3

Bytovia Bytów – Widzew Łódź 1:3

Bytovia Bytów – Elana Toruń 3:1

Mecz o 7. miejsce:

Bytovia Bytów – Sparta Sycewice 0:0 (4:3 k.)

Skład: M. Cyran, A. Kolaszt, S. Jereczek, P. Borkowski, K.Stenka (4 bramki), M. WIrkus, B. Recław, A. Prądziński (1 gol), I. Domaros, Ł. Sandak, J. Malski, M. Wieczorek (1 gol), I. Kleinszmidt, A. Data, T. Data, I. Czapiewski